Дејвис сакаше да го понижи Јокиќ, Србинот не ни трепна (видео)

Ентони Дејвис важи за еден од најдобрите центри во НБА-лигата, но асот на ЛА Лејкерот сепак тргна нереално во обид за атрактивно забивање… преку Никола Јокиќ.

Србинот стоеше на патот на Дејвис до кошот, но кога центарот на ЛА Лејкерс се крена на забивање преку него Јокиќ не ни трепна, останувајќи цврсто со двете нозе закопани на земја. Реакцијата беше одлична, Дејвис не само што се избламира кога станува збор за забивањето, туку и ќе заработеше незгодна повреда при приземјувањето.

Се вчитува...