Денвер има идеја како против Лејкерс – „Баравме веднаш да губиме 3-1“

Тренерот на Денвер Нагетс Мајк Мелоун вели дека има идеја како да го совлада големиот фаворит ЛА Лејкерс во финалето на Запдната конференција во НБА лигата. „Нагетс“ дојдоа до финалето на Западот откако во првите две рунди успеваа да надоместат негатива од 1-3 против Јута и против Лос Аанџелес Клиперс.

„Ќе барам да испратиме петиција до лигата, веднаш да губиме со 1-3 и на сите да им заштедиме време и непотребно играње четири натпревари. Исто така финалето на истокот веќе се одиграа три натпревари, па ќе ни треба одмор за финалната серија“, изјави на шега Мелоун. 

Првиот натпревар од финалната серија на Западот меѓу ЛА Лејкерс и Денвер е закажан за вечерва 2:30 часот по полноќ

Се вчитува...