Џеф Грин „полета“, цела клупа на Кливленд на нозе (видео)

Кливленд го загуби и третиот меч во низа во подготовките, од Вашингтон со 102-94, но кавси сепак добро се забавуваат на теренот. Не изостануваат ниту атракции, како фантастичното забивање на Џеф Грин што го крена на нозе Леброн Џејмс и целокупната клупа на актуелните вицешампиони.

Супер-атрактивно, како најава за стартот на новата сезона на НБА-лигата.

Се вчитува...