Џордан се приклучи на ветеранскиот Лејкерс (ФОТО)

Деандре Џордан е последното засилување на Лејкерс кој во новата сезона ќе атакува на трофеј во најсилното кошаркарско натпреварување со ветерански тим оформен од овогодишните засилувања Расел Вестбрук, Ражон Рондо, Двајт Хауард, Тревор Ариза и Кармело Ентони.

За 33-годишникот ова воедно и враќње во Лос Анџелес, но во градскиот ривал на неговиот поранешен клуб. Како потсетување, Џордан кариерата ја започна во Клиперс чии бои ги бранеше 10 години пред заминувањето во Далас, Њујорк и Бруклин.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum