Дино Раџа се збогуваше од Балашевиќ: Цел живот ширеше само добрина…

Ѓорѓе Балашевиќ беше омилен на просторите на поранешна Југославија, а неговата смрт по загубената битка со коронавирусот потресе и бројни спортисти кои лично го познаваа познатиот кантаватор.

Еден од нив е и прославениот хрватски кошаркар Дино Раџа, кој преку својот инстаграм профил се прости од Балашевиќ.

„Тажен ден. Претажен. Еден од најголемите уметници на сите времиња. Толку добар лик што цел живот ширеше само добрина околу себе. Ми беше чест што те познавав. Почивај во мир, таквите како тебе никогаш не умираат. Не можат дури и да сакаат“, напиша Раџа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dino Rađa (@dinoradja_official)

Се вчитува...