Додавања, положувања, „флоутери“, тројки преку човек – Богдановиќ ги „згази“ Јанис и Бакс (ВИДЕО)

Богдан Богдановиќ продолжува со одличните партии во НБА лигата. Во победата на Атланта против Милвоки со 111-104, српскиот ас повторно ја надмина границата од 30 постигнати поени откако дуелот го заврши со 32 поени со шест реализирани тројки од кои четири во последната четвртина кога се одлучуваше победникот.

Компилацијата од најубавите потези на Богдановиќ проследена со целиот расположлив „арсенал“ погледнете ја подоле.

Се вчитува...