Дончиќ стана и тренер – Црта акција на тајм-аут, па шутира од логото (ВИДЕО)

Лука Дончиќ и покрај тоа што ќе мора сам да го води просечниот тим на Далас Маверикс сезонава на теренов, очигледно е дека веќе се повеќе и повеќе ја презема и работата на Џејсон Кид.

Младиот Словенец во поразот на неговиот Далас од Мајами Хит (125-110), постигна 33 поени, но и држеше тајм-аути. Тој им објасни на неговите соиграчи како да одиграат во нападот, за само минута подоцна сепак сам да земе се во свои раце и да погоди тројка скоро од половина терен.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBAmk (@_nbamk_)

Се вчитува...