Драматични вести од Франција: Бенталеб во кома по срцевиот удар

Алжирскиот интернационалец Набил Бенталеб вчера доживеа срцев удар, поради што беше опериран и моментално е во вештачка кома.

Според извештаите од Франција на него бил користен дефибрилатор и морало да се изврши операција за да се спречи најлошото. Сепак, фудбалерот на Лил се уште е во животна опасност.

„Поддршка за Набил Бенталеб и неговите најблиски. Сите во клубот се шокирани и изненадени што ова стана јавно“, се вели во соопштението на клубот.

Се вчитува...