Драмонд е херој на денот – НБА ѕвездата го спаси својот син од давење (ВИДЕО)

Ѕвездата на Филаделфија 76, Андре Драмонд објави видео снимка на која се гледа како го спасува неговиот син од давење во базен. На снимката од безбедносната камера се гледа дека малиот Деон Кинг како се наоѓа на работ на базенот додека возрасните во фамилијата седат до него.

Сепак, се случи мала незгода и малиот Деон се слизна и заврши во базенот. Сепак, најприсебен беше Драмонд кој веднаш скокна во базенот и го спаси својот син.

 

Се вчитува...