Дрита Ислами претпоследна на 400 метри со пречки на СП во Лондон

Македонската репрезентативка Дрита Ислами го заврши својот настап на СП во Лондон, каде беше дел од трката на 400 метри со пречки.

Ислами ја мина делницата за 1:00.38 минута, што беше претпоследно време на шампионатот, подобро единствено од Пронженко од Таџикистан.

Најдобро време во денешните квалификации во оваа дисциплина имаше Американката Мухамад, која ја истрча својата трка за 54,59 секунди.

Се вчитува...