Другарството од Вардар е вечно: Дибиров со двајца екс-соиграчи на одмор на Малдивите (фото)

Тимскиот дух беше главен фактор за освојувањето на двете европски круни на Вардар, а големите пријателства меѓу ракометарите се уште се актуелни, иако дел од нив уште пред извесно време ги напуштија „црвено-црните“.

Доказ за тоа е и фотографијата на Тимур Дибиров, кој замина на годишен одмор на Малдивите, заедно со двајца поранешни соиграчи, Игор Карачиќ и Кристијан Дисингер.

Другарствата од Вардар дефинитивно траат вечно…

Се вчитува...