Два евро-гола за „лавовите“ за само три минути, за водство од 0-2 во Штип (ВИДЕО)

Македонија ЃП има предност од 0-2 на гостувањето против Брегалница во Штип во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Лавовите“ дојдоа до убедливо водство со два извонредни погодоци со шутеви од 25 метри, и тоа за само три минути.

Најпрво во 23. минута капитенот Мишевски директно од слободен удар го совлада Давков. А, потоа во 26. минута нов одличен шут и на Драган Стојков од 25 метри и повторно на истото место совладан Давков.

Се вчитува...