Двојната одбрана на Арсиќ највпечатлива на стартот на СЕХА (ВИДЕО)

Вардар убедливо го совлада Металург во првото коло од СЕХА лигата во СЦ „Борис Трајковски“, но голманот на „металурзите“, Дарко Арсиќ ја забележа највпечатливата одбрана. Тој во два обиди успеа да ги сопре ударите на Вуко Борозан и на Мијајло Арсениќ и доби аплаузи од публиката…

Се вчитува...