Едер во Интер уште четири години

Интер официјално ја продолжи соработката со нивниот напаѓач, Едер Мартинс до 2021 година. Италијанскиот репрезентативец ќе го носи дресот на “нероаѕурите“ и во наредните четири сезони.

Бразилецот со италијански пасош пристигна во клубот пред почетокот од минатата сезона како позајмен играч од Сампдорија, a во зимскиот преоден рок Интер го откупи договорот на напаѓачот за сума од 12 милиони евра. Едер првиот пат потпиша договор до 2020 година, а сега го осигурува неговото место во тимот со една година плус, како и поголема сума на плата.

Неговото присуство на теренот оваа сезона е минимално. Под водство на Спалети, Едер не добива многу шанса за игра, досега забележа вкупно 93 минути од осум натпревари на кои влегувал од клупа, со само една асистенција.

Се вчитува...