Ефектен гол на Хасани за Ал Раед и во Купот на Саудиска Арабија… (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Ферхан Хасани запиша нов гол во дресот на Ал Раед сега во Купот на кралот на Саудиска Арабија.

Ал Раед триумфираше против Арар со 5-1, а Хасани на ефектен начин го постигна петтиот гол за својот тим во 77. минута од средбата….

Со оваа победа Ал Раед обезбеди место во шеснаесетфиналето од Купот на Саудиска Арабија.

Се вчитува...