ЕХФ одбележува „10 години – Ф4“: Вардаровата титула од 2017 во фокусот (ВИДЕО)

ЕХФ оваа година одбележува „10 години од првиот Ф4 турнир во Лигата на шампионите“.

Па, од европската куќа на ракометот подготвија материјал со најдраматичните моменти од досегашните Ф4 турнири и финални натпревари. Меѓу нив секако и онаа вардарова титула од 2017 година…

Голот на Иван Чупиќ е и еден од најгледаните моменти од комплетните ракометни случувања ширум Европа последниве пет години…

Се вчитува...