ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Богата фудбалска програма

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ЛЕВАНТЕ – МАЈОРКА     1и2+

Мајорка е најслаб тим во „Ла Лига“ ако се земат во предвид гостувањата, со оглед на фактот дека екипата на Александар Трајковски на петте меча надвор од својот стадион нема освоено ниту еден единствен бод. Во петте порази Мајорка има очајна гол-разлика од два постигнати и само 12 примени погодоци, a серијата тешко дека ќе биде прекината на дуелот со Леванте.

Екипата на Барди играше во добра форма пред репрезентативната пауза, во последните три кола забележа две победи (над Барселона и Реал Сосиедад), а нема сомнеж дека Леванте поседува квалитет во ист ритам да одигра и против Мајорка.

Последните два меча во Валенсија меѓу овие два тима завршија со победи на Леванте (4-0 и 2-1).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Панатинаикос        1

Динамо З. -Хајдук                      1

Барселона – Макаби                  1

Фулам – КПР                                 1

Тамбов – Локомотив М.            2

Се вчитува...