ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ленс – Лил               2

Математиката е јасна, Лил на три кола до крајот на сезонава е првопласиран на табелата и со максимални девет бода на преостанатите натпревари ќе се закити со титулата. Гостувањето против Ленс би требало да биде најсериозен од овие три прдизвици, но Лил со големиот триумф во Лион пред две седмици само потврди дека е „зрел“ да одговори на најголемите предизвици на патот до шампионскиот трофеј.

Ленс е најпријатно изненадување сезонава, моментно се наоѓа на петтото место на табелата, но Лил веќе го доби првиот меч со овој ривал со убедливи 4-0. Традицијата е на страната на гостите, кои имаат скор од пет победи и едно реми на последните шест пресметки со Ленс.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лестер – Њукасл                1 и 2+

Штутгарт – Аугсбург         3+

КТП – Хонка                        2

Морнар – Будуќност         2

Се вчитува...