ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хофенхајм – Шалке     1 и 4+

Ова е сезона за заборав за Шалке, но единствениот одличен меч „сино-белите“ го одиграа против Хофенхајм, декласирајќи го овој ривал со 4-0 за прва овосезонска победа.

Сега е дојдено време за израмнување на сметките, Шалке е веќе испаднат од првата лига, а за денешното гостување тренерот на овој тим нема да може да смета дури на 11 фудбалери. Хофенхајм е тим што знае да одигра максимално ефикасно доколку почувствува дека противникот не може да го следи темпото, па за очекување е домаќините да издоминираат и да стигнат до убедлив триумф.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Барселона – Атлетико М.      1 и 2+

АЗ Алкмар – Форт. Ситард    1 и 3+

Анкарагучу – Фенербахче      2 и 2+

Фиорентина – Лацио               ГГ 3+

Се вчитува...