ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рен – ПСЖ                 2 и 3+

„Светците“ се наоѓаат на четири бода негатива (и меч помалку) во однос на лидерот Лил, па јасно е дека избраниците на Покетино немаат друг избор освен да слават на денешниот дуел во Рен.

Ривалот лани беше најпријатно изненадување во сезоната, но годинава игра далеку под тоа ниво. Згора на тоа, Рен вечерва ќе настапи без двајца клучни играчи на средината од теренот, Камавинга и Нзонзи се суспендирани, што би требало дополнително да ја олесни задачата на „светците“, да стигнат до убедлива победа.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Јувентус – Милан               1

Вест Хем – Евертон            1

Ајнтрахт – Мајнц                 1

Реал М. – Севилја                1

Се вчитува...