ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фулам – Барнли                                                         1

Овој натпревар е последна шанса за Фулам да остане во игра за опстанок во Премиер-лигата. Дуел на домашен терен против директниот конкурент за опстанок кој со секој резултат освен пораз ќе обезбеди опстанок во Премиер-лигата. Избраниците на Скот Паркер немаат што да загубат бидејќи се наоѓаат во невозможна ситуација, па затоа ќе нападнат уште од првата минута.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Фулам.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бетис – Гранада                       1 и 2+

Монца – Бреша                        1

Кил – Хановер                          1

Чилиќ – Бублик                       +

Се вчитува...