ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Башакшехир – Кајсериспор                                         1

По освојувањето на титулата минатата сезона, Башакшехир има сезона далеку под очекувањата на овој клуб. Во еден момент тимот од Истанбул беше во опасната зона. Сепак, во финишот од шампионатот ја најде препознатливата форма и успеа да се спаси од испаѓање. Башакшехир има пет натпревари без пораз во домашниот шампионат, па затоа се очекува добрата низа да ја продолжи и против екипата на Кајсериспор.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Башакшехир.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Наполи – Удинезе                        ГГ и 3+

Спортинг – Боависта                   1 и 3+

Нишикори – Карено Буста        +

Црвена Звезда – Игокеа             –

Се вчитува...