ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Челси – Арсенал                                              1 и 2+

Челси игра како препороден по доаѓањето на Томас Тухел. Лондонскиот клуб против Арсенал треба да го завери местото во Лигата на шампионите и да почне со подготовки за двата натпревари на сезоната, во финалето од ФА купот против Лестер и финалето од Лигата на шампионите против Манчестер Сити. Затоа Тухел сака што побргу да ја заврши работата во Премиер-лигата, а прва пречка е индиспонираниот Арсенал.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Челси и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Монпеље – ПСЖ                           2 и 2+

Аталанта – Беневенто                  5+ 

Лацио – Парма                               4+

Синер – Надал                                +

Се вчитува...