ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Гранада – Реал Мадрид     ГГ 3+

„Кралевите“ немаат друг избор освен да одат на победа против Гранада и да се вратат на „минус два“ во однос на Атлетико, со што би останале во игра во трката за титулата во Ла Лига. Јасно е дека тимот на Зидан ќе мора да одигра поофанзивно, а проблемите со одбраната каде ќе недостигаат Рамос, Варан, Менди и Карвахал ќе придонесе и Куртоа да има повеќе проблеми да си ја сочува мрежата незатресена.

Гранада има квалитетни офанзивни играчи во тимот, пред десетина дена на „Камп Ноу“ ја шокираше Барселона, па се очекува овој тим најмалку еднаш да ја затресе мрежата на „кралевите“. Затоа, наш предлог е овој меч да се типува ГГ 3+.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Манчестер Ј. – Ливерпул       ГГ 3+

Лајпциг – Борусија Д.              ГГ 3+

Х. Кил – Регенсбург                  1 и 2+

Динамо К. – Зорија                   1 и 2+

Се вчитува...