ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хака – КТП              1 и 3+

Дуел од финскиот шампионат на кој традицијата е целосно на страната на домашниот состав. Хака на последните три домашни натпревари со КТП забележа три убедливи победи, со 5-0, 6-3 и 3-0, низа што се очекува да продолжи и на денешниот дуел на овие екипи.

Хака разочара во првите две рунди од новата сезона, не освојувајќи ниту еден бод, но денешниот меч е одлична можност за враќање во посакуваниот ритам и прва радост за Хака во финското првенство.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шафхаузен – Кијасо                 1

Купс – Мариехамн                     1 и 2+

Либерец – Брно                          1 и 2+

Сарбрикен – Мепен                   гг 3+

Се вчитува...