ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Челси – Лестер          1 и 2+

Челси игра одлично под водство на Томас Тухел, „сините“ стигнаа до финалето од Лигата на Шампионите, а денеска имаат можност и да го освојат првиот пехар, оној во ФА Купот на Англија. Директен ривал им е Лестер, со кого се во трка и за пласман во ЛШ за следната сезона, но квалитетот е на страната на лондонскиот клуб.

Тухел нема проблеми со составот, на последното дерби со Арсенал ги одмораше клучните играчи токму за денешното финале, па затоа се очека Челси да ја оправда фаворитската улога и да стигне до триумф.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Џенова – Аталанта           4+

Гезтепе – Бешикташ       2 и 3+

Баер Л. – Ун. Берлин      1 и 2+

Рома – Лацио                     ГГ 3+

Се вчитува...