ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Милан – Калјари               1 и 3+

Милан се врати на ефикасен фудбал, шест од последните седум натпревари завршиле 3+, серија што се очекува да продолжи и на денешниот домашен меч со Калјари. Влогот е огромен, со победа „росонерите“ ќе го осигураат местото во Лигата на Шампионите за наредната сезона. Калјари е блиску до обезбедување на опстанок, гостите сигурно нема однапред да се предадат, но расположените „росонери“ (постигнати десет гола на последните два меча) ќе знаат како да ги искористат што ќе им се укажат.

Последните три натпревари на „Сан Сиро“ меѓу овие ривали завршиле 1 и 3+ (3-0, 3-0 и 2-1).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Р. Сосиедад – Валјадолид           1 и 2+

Мајнц – Борусија Д.                      2 и 3+

Монако – Рен                                   1

Атлетик Б. – Реал М.                      2

Се вчитува...