ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Верона – Болоња                              1 

Двата тима одамна обезбедија опстанок и до крајот на сезоната немаат никаков притисок. И Верона и Болоња се во серија на пет натпревари без победа, па овој меч ќе биде шанса за конечно еден од двата тима да добие. Домашниот терен и подобриот квалитет во ростерот се главната причина за домаќините да бидат за нијанса фаворити во овој натпревар.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Верона.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бормут – Брентфорд                                    ГГ и 3+

Жирона – Хихон                                            1

Пинар Каршијака – Турк Телеком          +

Чилиќ – Стрикер                                           +

Се вчитува...