ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Саутемптон – Лидс                                                        1

И Саутемптон и Лидс се наоѓаат во добра серија на резултати во англиската Премиер-лига. Сепак, домашниот терен би требало да биде предност за „светците“ во мечот меѓу две израмнети екипи. Од друга страна замарот би требало да биде главниот проблем за избраниците на Марсело Биелса кои во последните месец и половина одиграа мечеви против сите фаворити во Премиер-лигата.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Саутемптон.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Манчестер Ј. – Фулам                                  1 и 3+

Челси – Лестер                                               0-2

Оксфорд – Блекпул                                       2

Чилиќ – Стрикер                                           +

Се вчитува...