ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типуваање за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Евертон – Вулверхемптон 

Евертон е непрепознатлив во овој дел од сезоната откако на одличен начин ја стартуваше Премиер-лигата. Сепак, и покрај променливите резултати избраниците на Карло Анчелоти се уште се во игра за едно од местата кои следната сезона водат во европските натпреварувања. Доколку сака Евертон да игра во Европа вечерва мора да слави над Вулверхемптон.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Евертон и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Монако – ПСЖ                                               ГГ и 3

Тотенхем – Астон Вила                                1 и 2+

Фленсбург – Алборг                                      –

Динамо З. – Истра                                         1 и 3+

Се вчитува...