ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лече – Венеција                  1 и 2+

Тимот на Лече долго беше меѓу фаворитите за директен влез во елитата, но падот на формата во финишот од сезоната придонесе екипата за која настапува и нашиот Бобан Николов да мора да разигрува за последното место кое води во Серија А. На првиот меч беше претрпен пораз од 1-0 од Венеција, па Лече мора да слави со најмалку два гола разлика за да ја надмине оваа негатива.

Моментната форма не е најдобра, Николов и соиграчите немаат триумф на последните пет одиграни средби, но денешниот дуел е „да се биде или не“, па се очекува Лече да биде на висина на задачата, да одигра квалитетно и да стигне до победа.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Монца – Читадела                1

Грасхоперс – Криенс            4+

Хувентуд – Андора                + поени

Хановер – Лудвигсхафен     1 хенд.

Се вчитува...