ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Унион Берлин – Лајпциг                                               1

Унион Берлин е во игра за пласман во европските натпреварувања само втор пат во историјата откако пред 20 години играа во Лигата на Европа. Овој натпревар ќе биде од историско значење за клубот од главниот град на Германија. Од друга страна Лајпциг нема големи причини зошто да даде максимум на натпреварот на кој за последен пат од клупата ќе ги води Јулијан Нагелсман.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Унион Берлин.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – Баер Л.           ГГ и 3 +

Хуеска – Валенсија               ГГ и 3+

Сампдорија – Парма            ГГ и 3+

Свонси – Барнсли                   1

Се вчитува...