ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лестер – Тотенхем                               1 и 2+

Натпревар кој е да се биде или не за Лестер во борбата за Лига на шампиони. Поради лошата форма во последните неколку меча избраниците на Брендан Роџерс се на пат втора година по ред во последното коло да го изгубат пласманот во елитното натпреварување. Денеска нема да биде само до нив туку и до ривалите Челси и Ливерпул кои не смеат да победат доколку „лисиците“ сакаат да се дел од ЛШ. Сепак, тие мора да победат па потоа да се надеваат на кикс на двата ривала.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Лестер и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лидс – ВБА                              ГГ и 3+

Лион – Ница                           ГГ и 3+

Сасуоло – Лацио                    ГГ и 3+

Гранада – Хетафе                  1

Се вчитува...