ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ВБА – Арсенал            ГГ 3+

Арсенал катастрофално ја почна сезоната со порази без постигнат гол во првите две кола, веќе в сабота „топчиите“ му гостуваат на шампионот Манчестер Сити, па јасно е дека Микел Артета не смее да си дозволи „кикс“ и во лига-купот, на гостувањето против ВБА. Шпанскиот стратег нема премногу да експериментира со составот, се очекува да излезе на терен со офанзивна формација, што е гаранција за погодоци на „Хоторнс“.

Четирите средби на ВБА во Чемпионшип-дивизијата завршија со 3+, три од нив се ГГ 3+, а јасно е дека Вест Бромвич има тим што може да му даде барем еден гол на овој состав на Арсенал. Затоа, наш предлог за оваа средба е типување гол-гол три плус.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шахтјор – Монако              1х и 2+

Домжале – Олимпија        1х и 2+

Динамо З. – Шериф            1 и 2+

Ал Ахли – Дамк                    1 и 2+

Се вчитува...