ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вулверхемптон – Ман. Јунајтед           2

Кристијано Роналдо нема да настапи, но Манчестер Јунајтед е голем фаворит на гостувањето против Вулверхемптон. „Црвените ѓаволи“ веќе загубија два бода со минатонеделното реми во Саутемптон и никако не смеат да си дозволат нов „кикс“ уште на самиот старт од сезоната. Рафаел Варан ќе дебитира за Јунајтед по трансферот од Реал Мадрид, а најавено е дека од првата минута ќе стартува и најскапото засилување на Манчестер Јунајтед во овој преоден рок, Џејдон Санчо.

Вулверхемптон се наоѓа во „црна серија“ од пет порази на крајот од ланската и почетокот на оваа сезона, низа што тешко дека ќе може да ја прекине против силниот состав на Оле Гунар Солскјер.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетико М. – Вилјареал                 1

Салернитана – Рома                          2

Брондби – Митјиланд                       1х и 2+

Волфсбург – Лајпциг                         ГГ 3+

Се вчитува...