ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сарагоса – Картагења           Х

Дуел од втората шпанска лига во кој традицијата налага типување на нерешено. Имено, Сарагоса и Картагења досега имаат одиграно само две официјални средби, при што двете завршиле без победник (0-0 и 1-1).

Сарагоса веќе нема моќен тим ниту за втората шпанска лига, во првите две кола забележа еден пораз и едно реми, а Картагења има капацитет да остане непоразена на ова гостување.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Акрополис – Варнамо              2

Довер – Борхем                           2

Реџана – Монтеварки               1 и 3+

Мепен – Хавелсе                         3+

Се вчитува...