ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Турција – Црна Гора  ГГи3+

Турција веќе го заборави очајниот настап на Европското првенство и се насочува кон квалификациите за Светското првенство каде по три кола е на првата позиција. За противник ќе ја има Црна Гора која исто како и Турците игра офанзивен фудбал. Иако Црногорците нема да може да сметаат на својата прва ѕвезда Стеван Јоветиќ сепак се очекува барем еднаш да постигнат гол во мрежата на Турците чија одбрана дефинитивно не е на нивото.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и вкупно повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Норвешка – Холандија             2

Словенија – Словачка               ГГ

Канепи – Фернандез                  1

Колинс – Јуван                            +

Се вчитува...