ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Унгарија – Англија    ГГи3+

Иако Англија игра одлично и е голем фаворит, Унгарците на изминатото европско првенство покажаа дека пред својата публика и те како знаат да го намачат секој противник. Иако на шампионатот Англичаните покажаа дека знаат да добиваат натпревари и со 1-0, сепак вечерва против Унгарија ќе мора да постигнат два за победа.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола вкупно.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Полска – Албанија                     1 и 2+

Исланд – Романија                    ГГ

Феро – Швјонтек                        +

Зверев – Рамос Вињолас          +

Се вчитува...