ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Мавританија – Замбија                  2 

Сензационалниот шампион на Африканскиот куп на нациите од 2012 година, Замбија ги почнува квалификациите за пласман на Светското првенство. Иако златната генерација веќе е далечно минато, оваа земја ќе се обиде да испише нова историја и да се пласира за првпат на Светско првенство. Почнуваат против Мавританија, која е се освен посериозен противник.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Замбија.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Турција – Србија                        2

Алкараз – Циципас                   –

Крејчикова – Рахимова           +

Азаренка – Мугуруза               +

Се вчитува...