ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Албанија – Унгарија      ГГ и 3+

По убедливиот пораз од Англија на домашен терен, Унгарците доколку сакаат се уште да бидат во игра за пласман на Светското првенство во Катар ќе мора да нападнат уште од првата минута на дуелот против Албанија. Од друга страна Албанците многу пати покажале дека и тоа како знаат да одиграат одличен натпревар, особено на домашен терен.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и вкупно повеќе од три гола на мечот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Белгија – Чешка                       ГГ и 3+

Швајцарија – Италија            ГГ и 3+

Габон – Египет                          2

Свитолина – Халеп                  +

Се вчитува...