ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Р. Ирска – Србија               2

Србија игра одлично во овие квалификации, во првите четири кола има три победи и едно реми (против Португалија), што го прави нашиот северен сосед фаворит на денешното гостување во Даблин.

Ирците играат катастрофално под водство на селекторот Стивен Кени, кој би можел да добие отказ во случај на неуспех денеска. Кени се уште нема триумф на официјален меч како селектор на Република Ирска, единствената победа ја забележа на пријателскиот дуел со Андора во јуни, а во својот последен меч пред само неколку дена ремизираше на домашен терен со Азеребејџан (1-1).

Капитенот Симус Колмен повторно нема да игра за Република Ирска, a неизвесен е и настапот на Коноли, кој беше заменет на полувремето против Азербејџан. Главен адут на Србија е голгетерот на Фулам, Александар Митровиќ, кој постигна седум гола на последните четири средби за националниот тим.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Конго – Сенегал                      2

Австрија – Шкотска               1

Црна Гора – Летонија            1 и 2+

Словачка – Кипар                    1 и 2+

Се вчитува...