ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Грција – Шведска  2 

Швеѓаните играат неверојатно во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар. По триумфот над Шпанија, Шведска е сега прв фаворит за освојување на првото место во групата Б, бидејќи имаат само бод помалку од „црвената-фурија“, но и два натпревари помалку. Доколку сакаат директно да се квалификуваат во Катар 2022 тие вечерва мора да ја добијат Грција на гостински терен.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Шведска.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Полска – Англија                    X

С. Ирска – Швајцарија          2

Велс – Естонија                        1 и 3+

Радучану – Бенчиќ                 –

Се вчитува...