ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лориен – Лил            3+

Лил лани стигна до титулата, но по заминувањето на тренерот во Ница сега актуелниот француски првак воопшто не делува така моќно во одбраната.

Три од првите четири средби во новата сезона завршија 3+, тренд што се очекува да продолжи и на денешното гостување против Лориен. И составот на Лориен важи за екипа што нема добра одбрана, но е солидна во нападот, на последните две средби со Ленс и со Монпелје одигра 4+.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бирмингем – Дерби                 1

Естрела – Рио Аве                     2

Горица – Хр. Драговољац       1 и 2+

Каемарфон – Цефн Друидс    1 и 4+

Се вчитува...