ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лајпциг – Баерн М.             2

Прв дуел на Нагелсман како тренер на Баерн против неговиот довчерашен тим Лајпциг, за кој младиот стручњак на располагање ќе ги има и Сабицер и Упамекано, кој до пред неколку месеци го носеа дресот на денешниот ривал. Баерн има квалитет за повторно да доминира на германската фудбалска сценa, a Лајпциг се уште е далеку од посакуваната форма по двата порази во првите три кола (од Мајнц и Волфсбург).

Нагелсман како тренер на Лајпциг секогаш му создаваше сериозни проблеми на Баерн (три реми на последните четири дуели), но баварскиот гигант предводен од Левандовски и Гнабри е фаворит денеска да ги освои трите бода.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетик Б. – Мајорка              1 и 2+

Арсенал – Норвич                    1 и 2+

Аталанта – Фиорентина          3+

Монако – Ол. Марсеј                3+

Се вчитува...