ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ЕСПАЊОЛ – АТЛЕТИКО МАДРИД         2

Атлетико е бранител на трофејот, но сезонава воедно е и главен фаворит за титулата во Ла Лига, откако Диего Симеоне беше најконкретен на пазарот купувајќи неколку врвни засилувања. Освоените седум бода во првите три кола се добра увертира за гостувањето против Еспањол, меч на кој се очекува во тимот на Атлетико повторно да се појави Антоан Гризман.

Еспањол е без постигнат гол во првите три кола, тимот од Барселона прими само еден погодок од стартот на сезоната, но денеска во тимот ќе го нема дефанзивецот Гомез, кој доби црвен картон при поразот од Мајорка.

Разликата во квалитет е целосно на страната на Атлетико Мадрид, па се очекува „јорганџиите“ да стигнат до три бода на оваа средба.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лион – Стразбур                  1 и 2+

Рома – Сасуоло                     1 и 2+

Лидс – Ливерпул                 ГГ 3+

Алуминиј – Марибор          2

Се вчитува...