ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Евертон – Барнли            1 и 2+

Евертон одлично ја стартуваше сезоната под водство на Рафа Бенитез, освојувајќи седум бода во првите три кола. „Карамелите“ на единствениот домашен натпревар го совладаа Саутемптон со 3-1, а сличен исход се очекува и на вечерашниот дуел на „Гудисон Парк“.

Барнли слабо ја почна сезоната, освои само еден бод и во лоша форма патува за Ливерпул. Гостинскиот стратег нема да може да смета на најскапото засилување Максвел Корне (пристигна од Лион), а поради повреди во „аут“ за денешниот дуел се и Робертс, Стивенс и Лонг.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Болоња – Верона                1

Рубин Казан – Урал           1

Оденсе – Сондерјиске       ГГ

Гранада – Бетис                  ГГ

Се вчитува...