ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Малме – Јувентус               2 и 3+

Јувентус катастрофално ја стартуваше сезоната во Калчо-лигата, но почетокот во ЛШ е добра можност за „старата дама“ да влезе во посакуваниот ритам. „Црно-белите“ вечерва му гостуваат на Малме, тим што испиша историја со самиот влез во групната фаза, но нема капацитет да го запре налетот на најтрофејниот италијански клуб.

Добра вест за Алегри е што Дибала, Алекс Сандро и Квадрадо ќе бидат максимално подготвени откако не настапија на дербито со Наполи.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Јанг Бојс – Манчестер Јун.       2 и 3+

Челси – Зенит                               1 и 3+

ВБА – Дерби                                  1 и 2+

Тун – Лозана Оши                       4+

Се вчитува...