ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Бриж – ПСЖ                                2 и 4+

Прв натпревар на кој ПСЖ ќе стартува со супер-триото Меси – Мбапе – Нејмар, што ќе претставува вистински кошмар за дефанзивците на Бриж и голманот Мињоле.

Бриж го одликува брза игра во нападот, Белгијците би можеле да го загрозат голот на „светците“, но проблемите со одбраната ќе бидат брутално казнувани од францускиот гигант. Бриж пред репрезентативната пауза прими шест гола од Гент (пораз од 6-1), па јасно е зошто денеска се очекува голеада на овој натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ливерпул – Милан                      1 и 2+

Атлетико М. – Порто                  1 и 2+

Шериф – Шахтјор                       2

Бешикташ – Борусија Д.           ГГ

Се вчитува...