ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Мотор З. – Порто                       2

Дуел од првото коло во Лигата на Шампионите во кој предност му даваме на тимот на Никола Митревски. Мотор повторно е дел од елитното друштво, но убедливите порази од Веспрем и пред се од Мешков Брест (31-20) на фајналфор турнирот од СЕХА-лигата е јасен доказ колку Украинците заостануваат зад најквалитетните ракометни колективи.

Порто минатата сезона за малку не успеа да го елиминира Алборг во нокаут фазата од ЛШ (Данците на крајот стигнаа до финалето). Митревски и соиграчите рутински ги совладаа португалските ривали Бенфика и Спортинг на патот до трофејот во Суперкупот на Португалија, а се очекува Порто сега триумфално да тргне и во Лигата на Шампионите.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баер Л. – Ференцварош             ГГ 3+

Монако – Штурм                         3+

Ајнтрахт – Фенербахче              1

Бетис – Селтик                             1

Се вчитува...