ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вест Хем – Манчестер Ј.        1Х

Вест Хем е тим кој одлично ја почна новата сезона во Англија. Лондончани знаеле да бидат незгоден противник на домашен терен против „црвените-ѓаволи“ кога на клупата на клубот биле далеку поголеми тренери од Оле Гунар Солскјер, па затоа и денеска шансите се убави да стигнат барем до реми.

„Знаењето“ на Солскјер се покажа на последниот натпревар во Лигата на шампионите против Јанг Бојс каде 65. минути се бранеше.

Затоа нашиот сингл на денот е или победа на Вест Хем или реми.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брајтон – Лестер                            2

Ница – Монако                               ГГ и 3+ 

Б. Дортмунд – У. Берлин             1 и 3+

Мајорка – Вилјареал                     2

Се вчитува...